Ek Etkinlikler

RESİM PERFORMANSI:
ARTY İLERİ DÖNÜŞÜM HAREKETİ 
2 Aralık Cuma, Saat 09.00-14.00

Arty Akademi Sanat Atölyesi ve ATSO Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü öğrencilerinin katılımıyla ‘Arty İleri Dönüşüm Hareketi’ başlıyor.

Çalıştay kapsamında bir araya gelecek çocuklar ve gençler, ‘yaratıcı yeniden kullanıma’ örnek olacak resim performansıyla iklim krizine dikkat çekecekler.

Arty İleri Dönüşüm Hareketi, elektronik atıkları sanata çeviren ressam Ayşecan Hizmet’in koordinatörlüğünde yapılacak.

Tuval üzerine atık kağıt ve akrilik boya ile karışık teknik kullanılarak yapılacak performans çalıştay sırasında izleyici ile buluşacak.

 
UYGULAMA VE SUNUM:
TEKSTİLDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ADINA 
“UPCYCLE-İLERİ DÖNÜŞÜM

2 Aralık Cuma, Saat 09.00-17.00

Akdeniz Üniversitesi Serik Gülsün Süleyman Süral Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü Moda Tasarım Programı öğrencileri, öğretim görevlisi Mine Aydoğan’ın yürütücülüğünde çevreci atölyeler ve sunumlarla çalıştaya katılacak. 

Öğrenciler, çevreye duyarlı ekolojik tekstil ürünü üretmenin önemine ve çevreci tekniklerin kullanımına vurgu yapmak amacıyla, cacala ve avalon teknikleriyle uygulama çalışmaları yapacak; ecoprint tekniği ve vegan modaya ilişkin sunumlarını sergileyecek.
 

VEGAN ATÖLYE
VEGAN SÜT, YOĞURT VE AYRAN ATÖLYESİ

2 Aralık Cuma, Saat 12. 00-14.00

Animal Save Movement Orta Doğu ve Afrika bölge koordinatörü olan Nilgün Engin, çalıştaya Vegan Atölyesi ile katılıyor. Atölyede yulafla hazırlanıp, vanilya ve hurmayla tatlandırılan süt, ana malzemesi badem ve pirinç olan yoğurt, yine ana malzemesi pirinç olan ayran yapımı anlatılacak ve tadım yapılacak.


PROJE SUNUMLARI
MURATPAŞA BELEDİYESİ ASSİM İNOVASYON MERKEZİ

2 Aralık Cuma, Saat 09.00-17.00

Avrupa’nın en büyük sivil toplum merkezi olma özelliği taşıyan Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi, çevre alanındaki proje sunumlarıyla çalıştaya katılacak.


ATÖLYE ÇALIŞMALARI VE SUNUMLAR
MURATPAŞA GENÇ İKLİM GÖNÜLLÜLERİ

2 Aralık Cuma, Saat 09.00-17.00

Sosyal İklim Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen Muratpaşa İklim Maratonu’na katılan gençler, Muratpaşa Genç İklim Gönüllüleri olarak çalıştaya katılıyor. 

Muratpaşa Genç İklim Gönüllüleri, çalıştay kapsamında Yeşil Çatı Sunumu gerçekleştirecek, Karbon Ayak İzi Hesaplamaları ve Bitki Dağıtımı yapacak.