Etkinlikler
03.07.2024
İlk ay verileri belli oldu
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin ‘Bağımsız Atık Toplayıcıları’ projesi kapsamında kentin 20 noktasına akıllı konteynerler yerleştirildi. Konteynerlere bir ayda 350 kilogram atık atıldı.
Detay
01.07.2024
‘Vicdanımıza hesap veriyoruz’
Antalya’da Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, mavi bayrak töreninde çevre çalışmalarının gelişim gösteren bir bilinç sahası olduğunu belirterek “Dolayısıyla burada yapacağınız işler çok puan toplamaktan ziyade memlekete puan kazandırma işleridir. Burada vicdanınıza hesap veriyorsunuz” dedi.
Detay
24.06.2024
Bağımsız atık toplayıcıları için akıllı konteyner
Antalya’da 510 bini aşkın nüfusuyla kent hayatının merkezi Muratpaşa’da, katı atık toplayıcılarının çalışma koşullarını iyileştirmeyi, kayıt dışı atık toplanmasını sona erdirmeyi ve çevre kirliliğinin önüne geçmeyi hedefleyen Bağımsız Atık Toplayıcıları Projesi başladı.
Detay
05.06.2024
Dünya Çevre Günü’nde plastik şişelere veda dediler
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi, Dünya Çevre Günü’nde farkındalık yaratmak için çocuklara cam mataralar dağıttı.
Detay
01.06.2024
İyi turşunun sırrı ‘Ne sirke ne limon’
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlediği ve iyi turşu kurmanın püf noktalarının anlatıldığı ‘Bahçede Yaşam Var’ söyleşisinde ‘sıfır atık’ mutfaklar üzerine çalışan Meziyet Avcı, sirke ve limonun sadece turşuların diri kalmasını sağladığını, en doğru yöntemin ise turşunun tuzla kurulması olduğunu söyledi.
Detay
29.05.2024
Muratpaşa, Milano Gıda Paktı’na katıldı
Antalya Muratpaşa Belediyesi, kentlerin sürdürülebilir gıda sistemleri geliştirilmesi ve sağlıklı beslenmeyi yaygınlaştırmasındaki rolünü esas alan ve iyi örnekleri dünya ile paylaşan Milano Kentsel Gıda Politikası Paktı’nın (MUFPP) imzacısı oldu.
Detay
27.05.2024
Atıksız yaşam atıksız mutfakla başlar
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin ‘Bahçede Yaşam Var’ etkinlik dizisi “Gıda Saklama Koşulları-Fermente Gıdalar” söyleşisi ve “Sirke-Turşu Yapımı Atölyesi” ile devam ediyor.
Detay
22.05.2024
Çocuklar kum zambakları ve carettalarla buluştu
Antalya Muratpaşa Belediyesi, 22 Mayıs Dünya Biyoçeşitlilik Günü’nde, çocukları nesli koruma altına alınan kum zambakları ve caretta carettalarla buluşturdu. Lara Barut Collection iş birliği ile düzenlenen etkinlik, Ermenek İlkokulu öğrencilerinin katılımıyla, Lara Barut Collection’ın mavi bayrak ödüllü plajında gerçekleşti.
Detay